T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Ayvacık Devlet Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Ayvacık Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlık Hizmetleri

Güncelleme Tarihi: 30/10/2019

  • Yatağa tam bağımlı olan yatalak hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında karşılanabilmesi için; 1 uzman doktor, 3 hemşire, 1 sağlık memuru, 2şoför, 1 memur oluşan hizmet birimimiz hastanemiz merkez binasında hizmet vermektedir.
  • Hastanemiz Evde Sağlık Hizmetleri Birimine 4443833 numaralı telefonu arayarak direk Sağlık Bakanlığı ile bağlantı kurarak başvuru yapabilir, 0 286 712 10 50-52numaralı telefondan birimimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Ayvacık Devlet Hastanesi evde sağlık hizmetleri hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. Evde bakım hizmetlerine kayıt yaptıran hasta ya da hasta yakınlarının belediye sınırları içerisinde olmak kaydıyla ikamet ettiği adrese Evde Sağlık Ekibi giderek hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Daha sonra hastalar belli periyotlarla ziyaret edilerek bakım ve tedavileri düzenli olarak yapılır. Hastanın hangi sıklıkla ziyaret edilmesi gerektiği bakım ve tedavi planı doğrultusunda hekim tarafından belirlenmektedir.